Kartka z Ogłoszeń Parafialnych… [+ 18 lat]

Dostęp bezpłatny

Ks. Proboszcz Oględzki, który niedawno objął stanowisko głównego zarządzającego Katedrą w Olsztynie prawdopodobnie dostał totalnego bzika. W ogłoszeniach parafialnych datowanych na dzień 4 września 2022r. – w dniu kiedy czmychnął obraz z ramy we Fromborku (pisałem o tym tutaj) – postanowił, że Najświętszy Sakrament będzie przechowywany nie w Ołtarzu Głównym (w tabernakulum), lecz w nawie bocznej.

W ogłoszeniach parafialnych Kościoła Św. Jakuba czytamy:

Począwszy od dzisiejszej niedzieli Najświętszy Sakrament będzie przechowywany w jednym miejscu, czyli w kaplicy adoracji. Umieszczenie Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy, ale nie na osi głównej kościoła, w niczym nie umniejsza czci dla Postaci eucharystycznych. Chodzi o to, by unikać pewnej „konkurencyjności” pomiędzy ołtarzem i tabernakulum. W czasie liturgii w centrum naszej uwagi jest ołtarz. Uczestniczymy w ofierze, której owocem jest zawarta w znakach obecność Chrystusa wydającego się za nas. Uczestnictwo w Eucharystii i adoracja Najświętszego Sakramentu są różnymi, uzupełniającymi się sposobami wyrażenia czci dla Chrystusa eucharystycznego.

I wszystko jasne. Konkurencyjność!

Tylko czekać jak za tą decyzją pójdą inne decyzje. Wtedy pozostałe kościoły zrobią tak samo… Jezu, a Ty to widzisz i nawet nie grzmisz…

Boki zrywać… Normalnie Boki zrywać….!!! 😉

 

Nieoficjalnie wiadomo, że w głównym ołtarzu będzie wtedy miejsce na koncerty tego typu.

👁 Ten wpis został przeczytany 66 razy.

☕ Szacowany czas czytania: 2 min.

2 thoughts on “Kartka z Ogłoszeń Parafialnych… [+ 18 lat]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *