Kartka z Ogłoszeń Parafialnych… [+ 18 lat]

Ks. Proboszcz Oględzki, który niedawno objął stanowisko głównego zarządzającego Katedrą w Olsztynie prawdopodobnie dostał totalnego bzika. W ogłoszeniach parafialnych datowanych na dzień 4 września 2022r. – w dniu kiedy czmychnął obraz z ramy we Fromborku (pisałem o tym tutaj) – postanowił, że Najświętszy Sakrament będzie przechowywany nie w Ołtarzu Głównym (w tabernakulum), lecz w nawie bocznej.

W ogłoszeniach parafialnych Kościoła Św. Jakuba czytamy:

Począwszy od dzisiejszej niedzieli Najświętszy Sakrament będzie przechowywany w jednym miejscu, czyli w kaplicy adoracji. Umieszczenie Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy, ale nie na osi głównej kościoła, w niczym nie umniejsza czci dla Postaci eucharystycznych. Chodzi o to, by unikać pewnej „konkurencyjności” pomiędzy ołtarzem i tabernakulum. W czasie liturgii w centrum naszej uwagi jest ołtarz. Uczestniczymy w ofierze, której owocem jest zawarta w znakach obecność Chrystusa wydającego się za nas. Uczestnictwo w Eucharystii i adoracja Najświętszego Sakramentu są różnymi, uzupełniającymi się sposobami wyrażenia czci dla Chrystusa eucharystycznego.

I wszystko jasne. Konkurencyjność!

Tylko czekać jak za tą decyzją pójdą inne decyzje. Wtedy pozostałe kościoły zrobią tak samo… Jezu, a Ty to widzisz i nawet nie grzmisz…

Boki zrywać… Normalnie Boki zrywać….!!! 😉

 

Nieoficjalnie wiadomo, że w głównym ołtarzu będzie wtedy miejsce na koncerty tego typu.

Czas czytania artykułu: 2 minuty

Thomas Blake

Thomas Blake urodził się 8.XII.1989r. W 2015 roku nakładem wydawnictwa "Novae Res" ukazała się jego pierwsza książka - "Ostatni Rekrut". W przygotowaniu kolejna jego książka - "The Note". Od kilku lat właściciel firmy IT oraz dwóch sklepów internetowych. Doskonały z informatyki i programowania. Były kleryk warmińskiego seminarium duchownego. Ukazuje brudne tajemnice Kościoła, skandale, których nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Wiktor
Wiktor
21 dni temu

Szum na całą Archidiecezję!

Han
Han
21 dni temu

Moim zdaniem ks. Oględzki popełnia wielki błąd.

Powrót na górę