Kartka z Ogłoszeń Parafialnych… [+ 18 lat]

Ks. Proboszcz Oględzki, który niedawno objął stanowisko głównego zarządzającego Katedrą w Olsztynie prawdopodobnie dostał totalnego bzika. W ogłoszeniach parafialnych datowanych na dzień 4 września 2022r. – w dniu kiedy czmychnął obraz z ramy we Fromborku (pisałem o tym tutaj) – postanowił, że Najświętszy Sakrament będzie przechowywany nie w Ołtarzu Głównym (w tabernakulum), lecz w nawie bocznej.

W ogłoszeniach parafialnych Kościoła Św. Jakuba czytamy:

Począwszy od dzisiejszej niedzieli Najświętszy Sakrament będzie przechowywany w jednym miejscu, czyli w kaplicy adoracji. Umieszczenie Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy, ale nie na osi głównej kościoła, w niczym nie umniejsza czci dla Postaci eucharystycznych. Chodzi o to, by unikać pewnej „konkurencyjności” pomiędzy ołtarzem i tabernakulum. W czasie liturgii w centrum naszej uwagi jest ołtarz. Uczestniczymy w ofierze, której owocem jest zawarta w znakach obecność Chrystusa wydającego się za nas. Uczestnictwo w Eucharystii i adoracja Najświętszego Sakramentu są różnymi, uzupełniającymi się sposobami wyrażenia czci dla Chrystusa eucharystycznego.

I wszystko jasne. Konkurencyjność!

Tylko czekać jak za tą decyzją pójdą inne decyzje. Wtedy pozostałe kościoły zrobią tak samo… Jezu, a Ty to widzisz i nawet nie grzmisz…

Boki zrywać… Normalnie Boki zrywać….!!! 😉

 

Nieoficjalnie wiadomo, że w głównym ołtarzu będzie wtedy miejsce na koncerty tego typu.

Czas czytania artykułu: 2 minuty

Thomas Blake

Thomas Blake urodził się 8.XII.1989r. W 2015 roku nakładem wydawnictwa "Novae Res" ukazała się jego pierwsza książka - "Ostatni Rekrut". W przygotowaniu kolejna jego książka - "The Note". Od kilku lat właściciel firmy IT oraz dwóch sklepów internetowych. Doskonały z informatyki i programowania. Były kleryk warmińskiego seminarium duchownego. Ukazuje brudne tajemnice Kościoła, skandale, których nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Wiktor
Wiktor
4 miesięcy temu

Szum na całą Archidiecezję!

Han
Han
4 miesięcy temu

Moim zdaniem ks. Oględzki popełnia wielki błąd.