“Młody Papież” czyli o serialu który podbił serca

Uwielbiam seriale, które ukazują Kościół. Szczególnie zagraniczne, bo polskie w wersji z Karolakiem już są nudne. Gdy pojawiła się pierwsza wieść o tym, że powstanie serial, którego papieża będzie grał znakomity aktor Jude Law, wiedziałem, że to dzieło musi się udać. Nie było innego wyjścia. Za kamerą stał nikt inny jak Paul Sorrentino. Serial “Młody Papież”, który liczył kilka odcinków powstał w 2016 roku. Ukazywał młodego papieża, który objął Stolicę Piotrową i wywołał niemałe zamieszanie.

Już odcinek 1 przedstawił zarysy głównych bohaterów, które odgrywają w serialu postacie drugo i trzecioplanowe. Każdy odcinek poruszał inną historię, skupiał się na jakimś innym problemie. Był problem wykorzystania seksualnego przez księdza – przez co nasz Ojciec Święty musiał wysłać swojego wysłannika Kardynała Bernardo Gutiérreza (w tej roli znakomity aktor Javier Cámara, który odegrał swoją rolę fenomenalnie). Mamy tutaj również osobę w postaci watykańskiego biznesmena Kardynała Angelo Voiello, który również odegrał świetnie swoją rolę i pojawił się w kontynuacji serialu.

Również w tym serialu dość dobitnie przedstawiono znaczenie osoby homoseksualnej w postaci pewnego kardynała, którego przyjmuje nasz główny bohater. Widzimy tutaj pewną symbolikę. Co do muzyki jest po prostu mistrzowska. Do dziś słucham soundtracków z tego serialu.

Dobrze tutaj przedstawiono relację damsko-męską pewnej kobiety, która zakochuje się w naszym młodym papieżu. Ten wątek poprowadzony jest bezbłędnie. Mamy tu również trudne relacje rodziców młodego papieża, który wreszcie odnajduje ich w końcowym odcinku serialu. Jak się dalej potoczą jego losy i co zrobi to już opowiada kontynuacja serialu – Nowy Papież, do którego serdecznie zapraszam.

Czas czytania artykułu: 2 minuty

Thomas Blake

Thomas Blake urodził się 8.XII.1989r. W 2015 roku nakładem wydawnictwa "Novae Res" ukazała się jego pierwsza książka - "Ostatni Rekrut". W przygotowaniu kolejna jego książka - "The Note". Od kilku lat właściciel firmy IT oraz dwóch sklepów internetowych. Doskonały z informatyki i programowania. Były kleryk warmińskiego seminarium duchownego. Ukazuje brudne tajemnice Kościoła, skandale, których nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze