O Patronatach słów kilka i o tym dlaczego Replika milczy?

Dostęp bezpłatny

Sprawa objęcia patronatem książki “Ostatni Rekrut” już dawno za mną. Dopiero teraz zdecydowałem się opisać kto zdecydował się na ten krok, gdyż nie obyło sie bez niespodzianek. Pierwszym patronem jest CzerwonyObcas.pl, drugim – Coolturalni24.pl, trzecim – Możnaprzeczytać.pl, czwartym –Kuźnia Literacka, a piątym – ostatnim – Secretum.pl.

Szóstym patronem miała być gazeta Replika.pl która jest w całości poświęcona społeczności LGBT. Zależało mi na nich, gdyż… ale nie mogę zdradzić treści książki. Na początku procesu wydawniczego wystosowałem do “Repliki” oficjalne pismo. Parę godzin natrudziłem się aby znaleźć jakikolwiek numer telefonu.

Wreszcie odpowiedział mi sam Redaktor Naczelny, podając kontaktowy numer telefonu. Gazeta była jak najbardziej zainteresowana patronatem nad moją książką. Każdy chyba domysla sie teraz, że “Ostatni rekrut” ma wątki dotyczące osób homoseksualnych. Zgodnie z umową egzemplarz książki został przez mojego wydawcę wysłany do redakcji „Repliki”. Odpowiedzi nie było, a dni się ciągnęły jeden za drugim. Temat Patronatów trzeba było wreszcie zamknąć. Zacząłem więc kontaktować się telefonicznie z redaktorem naczelnym pisma. Jakież było moje zdziwienie, gdy po drugiej stronie usłyszałem głuchy sygnał.

Delikatnie mówiąc “Replika” olała sprawę patronatu książki. Po kilku dniach przysłał mojemu wydawcy jedynie sms’a z informacją, że jest niedysponowany. Wymówka – według mnie, dość nieprofesjonalna, jak na redaktora naczelnego poważnego, bądź co bądź, pisma. Hmmm… sam nie wiem, może dobrze się stało, że książka ma w końcu pięciu patronów. Pięciu, ale solidnych.

👁 Ten wpis został przeczytany 68 razy.

☕ Szacowany czas czytania: 2 min.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *