Wywiad z zakonnikiem o franciszkańskim dniu

Bycie studentem Wydziału Nauk o Rodzinie pokazało mi, jak cenny jest każdy dzień. Pisałem już jak to się stało, że nie wylądowałem na pierwszym roku studiów, lecz znalazłem się na roku wyżej – choć miałem też inną propozycję. Dziś opowiem jakim cudem były kleryk seminarium zaczął prowadzić pismo wydziału Teologii za zgodą ówczesnego dziekana wydziału. Ale na początek wywiad z zakonnikiem, który zrealizowałem w pierwszym numerze pisma, który przeprowadziłem z ojcem franciszkaninem o. Leonardem Bieleckim OFM.

O franciszkańskim pomyśle na audycje video dla młodzieży, które robią furorę w necie, o małżeństwie okiem “brązowych” z o. Leonardem Bieleckim OFM oraz o franciszkańskim zwykłym dniu rozmawia redaktor naczelny.

Jak franciszkanie pojmują sakrament małżeństwa?

O. L.B: Franciszkanie sakrament małżeństwa pojmują dokładnie tak samo jak naucza Kościół, jako związek dwojga kochających się ludzi, którzy chcą się wzajemnie uświęcać, żyjąc w oparciu o Boże przykazania.

Płatny dostęp do artykułu

Dalszy ciąg artykułu w Sekcji Premium.
Zakup dostęp w kwocie 5 PLN dzięki szybkim płatnościom Przelewy24.pl, aby odblokować funkcję Premium i przeczytać cały artykuł.
Sekcja Treści Premium zawiera również dane szczegółowe, których nie zawarto w wersji bezpłatnej.
Są to m.in imiona konkretnych osób, funkcje jakie sprawują, bliższe informacje, zdjęcia niepublikowane nigdzie wcześniej i inne.
Odblokuj treść Premium

Czas czytania artykułu: 4 minuty

Thomas Blake

Thomas Blake urodził się 8.XII.1989r. W 2015 roku nakładem wydawnictwa "Novae Res" ukazała się jego pierwsza książka - "Ostatni Rekrut". W przygotowaniu kolejna jego książka - "The Note". Od kilku lat właściciel firmy IT oraz dwóch sklepów internetowych. Doskonały z informatyki i programowania. Były kleryk warmińskiego seminarium duchownego. Ukazuje brudne tajemnice Kościoła, skandale, których nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze