Kazał się nazywać kanonikiem

Dostęp bezpłatny

Pamiętam chwilę po odejściu z seminarium najlepszego rektora śp. Władysława Nowaka, wezwał mnie naprędce nowy ksiądz rektor (mianowany przez księdza arcybiskupa). O dziwo nieżyjący już ksiądz arcybiskup w swojej homilii w kościele seminaryjnym podczas mszy św. której przewodniczył (w tym dniu oficjalnie nastał nowy zarząd seminarium), głosił tymi słowami:

Metropolita Warmiński podkreślił, że podstawowym kryterium przy zmianach jest wybór osoby, która jeszcze lepiej może coś zrobić, zachowując jednocześnie ogromną wdzięczność dla tych, którzy na posterunku trwali do dziś.

Powyższy cytat pochodzi z archiwum archiwizowanej starej strony seminarium, którą stworzyłem. Jest oryginalny.

Jeśli nowy rektor wzywa – to trzeba się zjawić. Więc poszedłem, w głowie myślałem co mnie tam czeka. A on wskazał swoim paluchem na stronie seminaryjnej którą prowadziłem od paru miesięcy tekst, który musiałem zmienić wedle jego życzenia. Zdziwiło mnie to troszkę, ponieważ jak dotąd nigdy przedtem nikt się do tego przedrostka nie przyczepił.

On jednak teraz był władcą

Nowemu rektorowi (vel Żaba) nie podobało się to, że na nowej stronie seminaryjnej widnieje ciągle jako Wicerektor (chociaż kilka dni temu objął stanowisko rektora seminarium duchownego). Bolało go to chyba zbyt bardzo, ponieważ następnego dnia od objęcia tej ciepłej posadki, którą zresztą nie nacieszył się zbyt długo (był zresztą durniem), kazał się zwracać do siebie “księże kanoniku”. I kazał również umieścić ten przedrostek na seminaryjnej stronie na podstronie MODERATORZY.

Jako że byłem klerykiem roku II a awansowałem już na rok III musiałem wykonać polecenie. I wykonałem. Ale sam fakt bulwersuje. I dobitnie to pokazuje że słowa nieżyjącego już arcybiskupa były tak aktualne.

Przecież nowy rektor był lepszy od poprzednika, który zrobił więcej niż jego poprzednik. 😉 Za jego kadencji tak dużo się działo, że nie macie Drodzy Czytelnicy pojęcia, jak on wszystko zepsuł jednym pociągnięciem co było budowane przez lata, za kadencji śp. ks. Władysława Nowaka.

👁 Ten wpis został przeczytany 76 razy.

☕ Szacowany czas czytania: 2 min.

3 thoughts on “Kazał się nazywać kanonikiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *